Dachy z Trzciny – trzcina na dachu

Trzcina na dachu – dlaczego warto?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wiele zalet ma trzcina, które może zostać wykorzystana jako materiał na pokrycie dachu. Podstawowym atutem tego rozwiązania jest niewątpliwie estetyka. Dachy wykonane z wysokiej jakości trzciny pięknie się prezentują zarówno na elementach małej architektury, jak i większych konstrukcjach – w tym w przypadku dachów domu jednorodzinnego.

Niewątpliwą zaletą trzciny jest także termoizolacja. Dobry materiał zimą ochroni przed ucieczką ciepła z wnętrza domu, natomiast latem utrzyma chłód. Taki naturalny materiał może także tłumić hałasy z zewnątrz, co poprawi komfort użytkowania domu oraz zapewni odpowiednią przestrzeń do odpoczynku. Surowiec naturalnie oddycha, zapewniając dobry klimat we wnętrzu domu oraz gwarantując odpowiednią cyrkulację powietrza.

Dachy z trzciny są trwałe. Jeżeli zostaną ułożone z należytą starannością oraz odpowiednio zabezpieczone mogą posłużyć nawet przez 70-80 lat bez konieczności wymiany na nowe.

Dachy wykonane z trzciny nie tylko stylowo się prezentują, ale przede wszystkim są konstrukcją trwałą – a odpowiednio zabezpieczone – również odporną na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych.

You might also like

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *